آغاز پرداخت وام ۱۰۰میلیونی ودیعه مسکن از هفته آینده/ ۱۵درصد مستأجران طی ۲سال وام ودیعه گرفتند

Rate this post

 به گزارش مجله خبری مسکن دیاموند خلیل محبت‌خواه با بیان “متأسفانه متولی برای پیگیری و اجرای قانون افزایش اجاره‌بها در کشور وجود ندارد” اظهار کرد: مشخص نیست که متولی مقابله با افزایش غیرمتعارف اجاره‌بها توسط چه نهادی است.

وی ادامه داد: طبق مصوبه قانون افزایش اجاره‌بها در سال جاری 25 درصد تعیین شد و دریافت بیش از این مقدار توسط مالکان جرم محسوب می‌شود.

وی با اعلام این‌که مالکان صرفاً در صورت واگذاری ملک به فرزندان خود، ساخت‌وساز و فروش اجازه اجبار تخلیه ملک خود را دارند، افزود:‌ در سال‌های 99 و 1400 بالغ بر 606 هزار نفر اقدام به ثبت‌نام وام ودیعه مسکن کردند که از این تعداد فقط 90 هزار موفق به دریافت آن شدند.

وی در مورد علت عدم دریافت تسهیلات توسط کثیری از ثبت‌نام‌کنندگان توضیح داد: برخی از ثبت‌نام‌کنندگان مالک یک خانه بودند و برخی نیز یا قبلاً تسهیلات دریافت کرده بودند یا ضامن معتبر به بانک معرفی نکرده بودند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این‌که طبق مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها از هفته آینده تسهیلات ودیعه مسکن را به متقاضیان واگذار می‌کنند، تأکید کرد: با بانک‌هایی که در خصوص ارائه تسهیلات کارشکنی کردند برخورد شد.

انتهای پیام/

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *