افزایش قدرت خرید با فروش متری مسکن

Rate this post

به گزارش مجله خبری مسکن دیاموند، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، نهضت ملی مسکن برای ساخت مسکن حمایتی است و وزارت راه وشهرسازی و شرکت عمران جدید تنها به دنبال تولید مسکن نیست بلکه در کنار تولید مسکن باید اقدام به شهرساز ی کنیم چرا که در کنار بحث ساخت مسکن باید نیازهای خدماتی تجاری و فرهنگی آموزشی و ورزشی در شهرها هم تامین شود.

او گفت: در طرح نهضت ملی مسکن از ظرفیت پروژه های مولد ساز باید استفاده و از توان سرمایه گذاران در حوزه سرمایه گذاری مسکن استفاده شود چراکه این بخش پیشران در حوزه مولد سازی هستند.

معاون وزیر راه وشهرسازی می گوید: در راستای رسالت رسیدگی به مناطق محروم از طریق سود دهی پروژه ها در مناطق برخوردار و براساس تکلیف ارائه شده اجرای پروژه های مولد ساز و تامین خدمات شهر سازی مناطق محروم در اولویت قرار دارند.

جعفری گفت : ۵۰ هزار میلیارد فرصت سرمایه گذاری تاکنون معرفی شده و حضور این شرکت ها در شهر جدید بهارستان قطعی شده در شمال غرب آذریایجان غربی و جنوب شرقی در سیستان و بلوچستان و تیس هم رایزنی ها برای ورود انجام شده است.

جعفری گفت: هم اکنون حضور شرکت های سرمایه گذاری برای اجرای پروژه های مولد ساز در عالی شهر و پردیس قطعی شده و بعد از انعقاد قرارداد و تفاهم نامه بین شرکت سرمایه گذاری مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید اجرای پروژه ها آغاز خواهد شد.

او گفت: این طرح ها در قالب مسکن ۲ بخش حمایتی و اقتصادی مولد ساز اجرایی می شود و مقرر شده است که نهضت ملی مسکن در زمین های بارگذاری شود که قیمت زمین نسبت به ساخت یک سوم باشد و در نقاط خاص و دارای کاربری مسکونی پکیج مشارکت در حوزه سرمایه گذاری برای پروژه های حمایتی و فناوری باشد.

جعفری گفت: فروش زمین و مسکن به صورت متری در دوره های مختلف وجود داشته وتوان تملک تدریجی یک واحد را فراهم می کند از سوی دیگر روش های تامین سرمایه و روش های ساخت مسکن به صورت صنعتی سازی و تامین تسهیلات را فراهم می کند.

او گفت: روش های فروش متری مسکن موثر است و زمینه ساز افزایش قدرت خرید مسکن را فراهم می کند.

معاون وزیر راه وشهرسازی می گوید: در گام اول در ۱۲ شهر اراضی موجود معرفی کرده ایم تا متقاضیان در این اراضی اقدام به ساخت واحدهای ویلایی می کنند و این واحدها در شهرهای جدید بینالود، ایوانکی، عالی شهر، رامین شیرین شهر علوی تیس رامشار و مجلسی و امیرکبیر قرار دارند.

کد خبر؛ 838

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *