۴۲۲ هزار نفر در استان اصفهان متقاضی مسکن طرح نهضت ملی

Rate this post

به گزارش مجله خبری مسکن دیاموند از اصفهان، در حاشیه آئین آغاز عملیات اجرایی احداث ۳ هزار و ۸۱۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در شهر بهارستان که هم‌زمان با سفر اعضای هیأت دولت به اصفهان و در حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شد، اظهار داشت: از چهار میلیون کل مسکن قانون نهضت ملی ۲۵۰ هزار واحد مسکن برنامه استان اصفهان است که در ثبت نام اخیر ۴۲۲ هزار نفر ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ درصد متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای بهارستان و شاهین‌شهر بودند، افزود: ۵۰ درصد متقاضیان نیز در ۱۰۷ شهر دیگر بود و در استان اصفهان، پنج شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر وجود دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ابراز داشت: ساخت مسکن ملی در کلانشهر اصفهان با توجه به میزان تقاضا و نزدیکی بهارستان و شاهین شهر و از سوی دیگر به جهت اینکه زیر ساخت‌ها و ظرفیت بهارستان مشخص است باید با تدبیر انجام شود که بخش عمده‌ای از تقاضاها در شهر بهارستان شکل گیرد.

قاری قرآن خاطر نشان کرد: با توجه به ۴۲۲ هزار نفر متقاضی، ۲۰۰ هزار نفر مسکن شهری در استان اصفهان تکمیل می‌شود اما امروز مسئله آب و مدیریت منابع آب و تأمین آن نیز در این استان اهمیت دارد.

وی با اشاره به پروژه بازآفرینی محله همت آباد تصریح کرد: استان اصفهان دنبال استفاده از ظرفیت داخل بافت است و برای این امر در برنامه برای دو سال اول، ۸۴ هزار نفر واحد زمین تأمین شده است.

کد خبر؛ 752-2

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *